برش

تیم برش آرکا صنعت برش اطلس از مجرب ترین کادر برش کشور می باشند.
این مجموعه با استفاده از مجهزترین دستگاها و پیشرفته ترین آن ها بهترین خدمات برش را اراءه می دهد. 

۱-قیچی کاری: برش ورق های فولادی با ضخامت کم و در حدود ۱.۵ میلیمتر را می توان با استفاده از قیچی دستی انجام داد. به طور کلی قیچی های دستی دو نوع چپ بر و راست بر دارند ولی از نظر ساختمان و کاربرد، نیز دسته بندی می شوند.

۲-گیوتین: در بالا بردن سرعت برشکاری ورق نقش بسزائی دارد و اغلب ورق ها با طول زیاد را برش می دهد. شیوه عملکرد گیوتین به این نحو است که تیغه پایینی آن ثابت و به میز متصل است و تیغه بالایی با زاویه ی ۱ تا ۶ درجه به صورت عمودی حرکت می کند. نیروی حرکتی این لبه از مکانیزم فشار روغن هیدرولیک تأمین می شود. قابل ذکر است، برش ورق هایی تا ضخامت ۳۰ میلی متر را می توان با استفاده از گیوتین برش داد.

۳-واترجت: به شیوه ای که در آن با اعمال فشار بالای آب برای برش ورق و محصولات فولادی استفاده می شود واترجت می گویند. ترکیبی از آب با سنگ ساینده، تحت فشار ۶۰۰۰ پوند بر اینچ، از طریق سوراخی بسیار باریک بیرون می آید و موجب سایش و برش قطعه فلزی می گردد.

۴-برش با دستگاه اره نوری: یکی از دستگاه های برش اره نواری می باشد. از انواع اره نواری می توان ماشین‌های افقی برای قطع کردن، ماشین‌های عمودی برای برش راست و نیز برش مقاطع با سرعت‌های معمولی و ماشین‌های عمودی برای برش مواد غیرآهنی و برش اصطکاکی را نام برد. این گونه اره‌ها دارای میز کار هستند و در بعضی از آن‌ها گیره‌ای هم برای نگهداشتن قطعه وجود دارد. میز کار در همه اره‌های نواری وجود دارد. در ماشین های گیره دار، گیره روی میز کار بسته می‌شود. نحوه چپ و راستی دندانه های تیغ اره نواری باعث بهبود عملکرد برش, افزایش کیفیت سطحی برش, حمل براده بهتر, پیشروی سریع و گیر نکردن تیغ اره در قطعه می شود.
۵- برش با دستگاه اره لنگ: اره لنگ به این منظور طراحی شده که عملیات برش از صورت دستی خارج و به صورت عمل مکانیکی درآید. این نوع ماشین می‌تواند کار را بسیار سریع تر و دقیق تر از اره‌های دستی انجام دهد. اره لنگ‌ها به اقتضاء نیاز صنعتی در انواع گوناگون ساخته می‌شوند. برای اینکه این نوع اره بتواند برش را به خوبی انجام دهد، قطعه باید محکم در گیره بسته شود. اگر قطعه در گیره لق بزند تیغه می‌شکند. یکی دیگر از تجهیزات بسیاری از اره لنگ‌ها کلید ایمنی خودکار است که اگر تیغه در هنگام کار شکسته شود به طور خودکار ماشین را متوقف می‌کند.

برای سفارشات برشکاری و آهن آلات با ما تماس بگیرید.